ALTINOLUK ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI TARİHÇESİ

TARİHÇEMİZ

Vakfımız 11 Mayıs 1997 tarihinde yirmi dört kurucu üye tarafından kurulmuştur. Kurucu üyeler zamanın belediye başkanı öncülüğünde yöremizde yaşayan iş adamı ve eğitmenlerden oluşmuştur.

Kuruluş amacımız; bilimsellik, akılcılık, eşitlik, ve özgürlük ilkelerini temel alarak öğrencilerimizin nitelikli bir eğitimle çağdaş, Atatürkçü, bilimsel düşünceye sahip, modern dünyaya ayak uydurabilecek, bilgili, kültürlü, düşünen, muhakeme yapabilen akılcı bir şekilde yetişmesini sağlamaktır.

Kurucularımız öncelikle kendileri maddi katkılar sağlayarak, devamında yöre halkından destek alarak bu yola çıkmıştır. Okulumuz 17.09.1997 tarihinde Altınoluk Belediyesine ait bir binada “Özel Alçev Mesa İlkokulu” adı ile eğitim öğretime başlamış ve ilk mezunlarını 2000 – 2001 eğitim öğretim yılında vermiştir. Edremit eşrafından “ERTÜR Ailesi’nin 11.01.2001 tarihinde vakfımıza 2562 m2 lik bir arsa bağışlamasıyla ve yöredeki iş adamlarının ve özellikle “Kadriye – Mustafa Kemal GÜREL” ailesinin maddi katkılarıyla belli bir seviyeye gelinmiştir.

Yöre halkının desteği ve kısıtlı imkanlarıyla bina yapma faaliyetlerimiz sürdürülmüştür. 2007 yılının ilk aylarında “Altınoluk Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği” kurulmuştır. Bu derneğin çalışmalarla 08.10.2007 tarihinde okul binamız tamamlanmış ve “Özel Altınoluk Çağdaş Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu” adıyla eğitim-öğretime başlamıştır.

Milli eğitim bakanlığının 6280 sayılı yasayla çıkardığı 4+4+4 uygulamasıyla 2012 – 2013 eğitim – öğretim yılından itibaren okulumuz; birinci katı ilkokul, ikinci katı ortaokul olarak düzenleyerek eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 2015 yılında fiziki koşulları yenilenen okulumuz, çağdaş teknolojinin gerekleri ile donatılmıştır.

21. Eğitim yılımızda başarı ve gururla girdik. Bugün Alçev çağdaş, bilimsel, Atatürkçü eğitim yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 366 öğrenci mevcudumuzla çağdaş eğitim çizgimizden ödün vermeden başarıdan başarıya koşmaktayız. Vakfımızın kuruluşunda ve okul yapımında emeği geçen, maddi ve manevi katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

ALÇEV, kurucularının ve emeği geçenlerin gelecek nesile bir armağanıdır.

ALÇEV eğitim çağdaş yüzü!

Çağdaş, bilimsel, Atatürkçü eğitim yolunda kesintisiz İLERİ!