Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Öz yurdunu korumak için şahlanan yaralı bir ulusun, sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Bu durumuyla dünya harp tarihlerine geçmiş ve Türk tarihine de altın harflerle yazılıp Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur.

Bu zaferler, büyük Türk Ulusuna Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Mustafa Kemal’in Anafartalarda parlayan yıldızını 18 MART’ın şafağı aydınlatmış, bu zafer, Türk’e, öz benliğini ulusal kimliğini bulma yolunu göstermiş, Türk bağımsızlık savaşının temelleri ÇANAKKALE’nin sularında ve Conk Bayırı’nda atılmıştır.

Okulumuz konferans salonunda gerçekleşen gösteri, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okul müdürümüzün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Öğrencilerimizin hazırladıkları gölge tiyatro velilerimizden büyük ilgi görürken , programın son bölümünde ise korodaki öğrencilerimiz söyledikleri şarkılar ile büyük alkış aldılar.

Çanakkale Destanının 104. yıl dönümünde başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatan uğruna canlarını vermiş tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz…

Başlangıç Zamanı

13:30

Pazartesi, Mart 18, 2019

Bitiş Zamanı

15:00

Pazartesi, Mart 18, 2019

Adres

Altınoluk-Balıkesir

WhatsApp chat